Ürünler: pDEX

Gizlilik korumalı ilk merkezsiz borsa

Incognito pDEX gelişmiş bir merkezsiz borsadır. Diğer merkezsiz borsalar gibi pDEX de aracısızdır (trustless). Fakat diğer merkezsiz borsaların aksine, sıfır-bilgi kanıtı (zero-knowledge proof), yatay bölümlemeyle (sharding) yüksek verimlilik ve birlikte çalışabilirlik köprüleriyle blokzincirler arası alım-satım sayesinde tam bir gizlilik sunar.

Tamamen merkezsiz, anonim ve zincirler arası alım-satımı deneyimle!

Appl%20store google-play-badge

Kimlik (KYC) vermeden alım-satım yapın

Kripto ekonomisine katılmak için kimlik vermenize gerek yok. pDEX anonimdir, aracısızdır ve bilgileriniz tamamen size aittir.

Emir deftersiz (order book) alım-satım yapın

pDEX’te geleneksel emir defteri yerine sabit çarpım (constant product) olarak bilinen bağlama eğrisi (bonding curve) kullanılmaktadır. Herkesin teklifleri (bid) ve talepleri (ask) alınır ve bunlar iki büyük havuza konur. Artık piyasa yapıcılar (market maker) hangi fiyatta almak veya satmak istediklerini belirtmez; pDEX piyasayı otomatik oluşturur ve Otomatik Piyasa Yapma Algoritması tabanlı anlık eşleşmeleri gerçekleştirir.

Alım-satım komisyonlarını özelleştirin

Kendi deneyiminizi siz belirlersiniz. Alım-satım komisyonunuzu yükseltikçe emirleriniz daha hızlı gerçekleşir. Tamamen piyasa yönlendirmelidir (market-driven).

Likidite sağlayıcı ol ve alım-satım komisyonu kazanın

Coinbase veya Binance gibi tipik bir borsada piyasa yapıcılar çeşitli fiyatlarda likidite sağlar. pDEX’te ise likidite tersine likidite sağlayıcılar tarafından temin edilir. Likidite sağlayan herhangi biri likidite havuzundaki bütün komisyonlardan, havuzdaki payı kadar kazanır.

İstediğiniz çifti listeleyin

Likidite sağlayıcılar istedikleri alım-satım çiftlerini ekleyebilirler. Yatırdıkları miktarlar ilk fiyatı belirler.

Borsaların çoğunda borsa sahipleri bütün alım-satım komisyonlarını alır. pDEX’te ise bütün alım-satım komisyonları likidite sağlayıcılara dağıtılır. Bir kripto borsası inşa etmenin daha âdil yolu budur.

Herhangi bir kriptopara için ölçeklenebilir, merkezsiz, anonim alım-satım

pDEX tacirler (trader) için bugün de yarın da gizliliği desteklemek için tasarlanmıştır. pDEX yüksek verim sağlamak için yatay bölümlenmiş (sharded) mimariyi kullanır ve böylece artan işlem hacmini desteklemek için adapte olabilir. Incognito ağındaki binlerce düğüm (node) tarafından güçlendirilmiş pDEX tamamen ağ üstünde (on-chain) çalışır ve tamamen merkezsizdir.

Incognito ile herhangi bir açık para, gizli para olabilir ve herkes istediği herhangi çifti ekleyebilir. Alım-sayım aktivitelerinizi meraklı gözlerden koruyun. Gizlilik hareketine katılmanın tam zamanı.

Appl%20store google-play-badge

Orijinal metne buradan ulaşabilirsiniz

1 Like